Archive: 06.05.2024

Жителі громад можуть замовити ліки через «Укрпошту» з безкоштовною доставкою

«Укрпошта» розширила програму «Укрпошта. Аптека» з безкоштовної доставки ліків. Тепер вона діє і на всій території Сумської області.

Наразі жителі громад можуть замовляти безрецептурні препарати, а також медикаменти за програмою «Доступні ліки».

 

ЯК ЗАМОВИТИ ЛІКИ НА «УКРПОШТІ»❓

·        Зателефонувати за номером 0 800 300 545.

·        Для звʼязку з фахівцем слідувати підказкам у голосовому меню.

·        Замовлення можна зробити із 10 тисяч найменувань лікарських засобів безрецептурної групи.

·        Також відпускатимуться медикаменти за програмою «Доступні ліки» (безоплатно або з невеликою доплатою).

·        Замовлення буде запаковано та надіслано безкоштовно «Укрпоштою Експрес».

·        Відстежити відправку можна на сайті, у мобільному додатку та через чат-бот у месенджерах. При отриманні посилки необхідно здійснити огляд замовлення.

ЯК ОТРИМАТИ ЛІКИ❓

·        Сформоване замовлення буде надіслано клієнту до найближчого відділення за послугою «Укрпошта Експрес». Щойно посилка буде готова до видачі, замовник отримає SMS-повідомлення.

·        При отриманні посилки можна буде оглянути правильність укомплектування замовлення.

·        Термін доставки до трьох днів між обласними центрами.

 

·        Термін зберігання замовлення – 7 календарних днів.

Рятуй життя безпечно! Всесвітній день гігієни рук

5 травня  в Україні та світі відзначають Всесвітній день гігієни рук. П’ятий день п’ятого місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини.

Аби ще раз нагадати та обговорити важливість гігієни рук в  роботі медичного працівника, відділом інфекційного контролю лікарні  було проведено навчальний  семінар для колективу,  адже руки є однім із основних факторів розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів, знання та дотримання усіх вимог їх гігієни  – одне з головних правил в роботі колективу та прояв поваги до пацієнтів.

Гігієна рук щороку рятує мільйони життів, саме медичні працівники дбають про чистоту рук по-особливому, адже це їхня робоча рутина.

Коли потрібно проводити гігієнічну обробку рук медичному працівнику?

·         до контакту з пацієнтом;

·         до асептичних процедур;

·         після ситуації, що пов’язана із ризиком контакту/контактом з біологічними рідинами;

·         після контакту з пацієнтом;

·         після контакту з об’єктами внутрішнього середовища закладу охорони здоров’я, що перебувають у безпосередній близькості з пацієнтом.

Як правильно мити руки?

Змочіть їх водою, нанесіть достатню кількість мила (щоб покрити всі поверхні рук), ретельно потріть долоні. Далі правою долонею розітріть тильну поверхню лівої кисті, переплітаючи пальці, і навпаки. Потріть долоні з переплетеними пальцями. Складіть пальці у замок та ретельно потріть кінчики. Окремо потріть великі пальці рук. Круговими рухами зімкнутими пальцями потріть одну та другу долоні. Змийте мило під проточною водою. Витріть руки одноразовим рушником.

Також для забезпечення гігієни рук обробляйте їх антисептиком. Засіб потрібно нанести на долоню та ретельно його розподілити, приділяючи особливу увагу обробці шкіри між пальцями. Дайте рукам висохнути. Антисептик на спиртовій основі – найкращий спосіб повсякденної гігієнічної антисептики рук.

Слідкуйте за гігієною своїх рук та будьте здорові!

 

Пам’ятайте, чистота рук – запорука вашого здоров’я!

Перша родинна трансплантація в ЦМКЛ: мати стала донором для сина

Пан Андрій хворів з 2016 року, але обстеження пройшов лише декілька років тому, тоді йому встановили невтішний діагноз – хронічна хвороба нирок внаслідок полікістозу. З січня 2024го він перебував на гемодіалізі, а вже у лютому звернувся до лікарів КНП “Центральна міська клінічна лікарня” Сумської міської ради за консультацією щодо трансплантації.  Донором для нього стала найближча людина – мати. Завдяки вибору саме родинного донорства, довго на операцію чекати не довелось. Обстеження та підготовка тривали близько місяця. За цей час ретельну перевірку пройшов не тільки син, а й мати.  Сама операція з пересадки нирки відбулась у березні. 2 травня Андрій виписаний зі стаціонару, його мама залишила лікарняну палату значно раніше. Удвох почувають себе добре! Бажаємо родині швидкої реабілітації та міцного здоров’я! Саме родинна трансплантація є більш безпечним та швидким методом для пацієнтів, які потребують пересадки донорського органу. Чим вища генетична спорідненість, тим нижчі ризики відторгнення трансплантанту. Люди, які стали донорами,  продовжують повноцінне життя.
Усі  хворі, які мають покази до трансплантації внаслідок хронічної хвороби нирок, важких хвороб серця та печінки, незалежно від місця проживання, віку та статі можуть звернутися до нашого медичного закладу для консультації, обстеження та постановки в електронну чергу (ЄДІСТ). Усі послуги надаються БЕЗКОШТОВНО та оплачуються державою. Не втрачайте  можливість отримати свій шанс на повноцінне життя!   Контакти трансплант-координаторів:  0995560105 – Лагутін Богдан Віталійович 0 (66) 163 88 12-  Пилипець Олена Вікторівна +380 (50) 817 39 01 – Махожев Станіслав Романович +380 (50) 942 16 31 – Пилипець Олександр Леонідович 0 (67) 196 49 96 – Бабич Антон Вікторович