Попри війну трансплантація в Україні продовжує розвиватися і рятувати сотні життів
☝ Кожен повнолітній українець може і зараз визначитися – чи згоден він на посмертне донорство. Для цього потрібно написати письмову заяву про свою згоду або незгоду. Цю заяву внесуть до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ). Така інформація є закритою і стає доступною лише у разі, якщо людині діагностували смерть мозку.
👉 Заяву про рішення щодо донорства можна написати трансплант-координатору у будь-якій лікарні, яка має договір з Українським центром трансплант-координації.
У Сумській області це можна зробити в КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР.
Контакти трансплант-координаторів:
066 056 99 24 – Євген Миколайович
095 145 60 40 – Андрій Володимирович
👉 Заяву треба подавати особисто і мати при собі паспорт або ID-картку та індивідуальний податковий номер. Людина має право за життя змінювати свої рішення – кількість заяв щодо згоди/незгоди на донорство, які вносяться до ЄДІСТ, не обмежена. Остання заява є вирішальною і нівелює всі попередні.
👉 Якщо в людини з якихось причин не виходить подати письмову заяву, вона може повідомити про своє рішення щодо посмерного донорства родичів. Тоді у відповідній ситуації вони зможуть передати побажання трансплант-координатору. Якщо в ЄДІСТ зареєстрована заява про згоду-незгоду на посмертне донорство, ніхто з родичів померлого не може її заперечити.
☝ Важливо. Посмертними донорами органів не можуть бути діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; люди, визнані недієздатними; ті, чия особистість невстановлена. Також у законі чітко прописано – посмертними донорами не можуть бути військовослужбовці, які загинули під час бойових дій.