Двосторонні пухлини нирок – поетапна лапароскопічна резекція

На рахунку команди хірургів-урологів ще одне вагоме досягнення. Пацієнтці було виконано поетапне видалення новоутворень на обох нирках. Втручання проводилося лапароскопічно. В результаті обидва органи збережені, а жінка почувається добре та готується до виписки.

– Лікування двобічних пухлин нирки – досить складна проблема, так як будь-яка органозберігаюча операція на нирці може закінчитись нефректомією (видаленням органу), – розповідає завідувач урологічним відділенням Юрій Кудрявцев. – Цей випадок був дуже цікавим для нас та успішним для ще молодої жінки та її родини, які дуже хвилювалися (разом з нами!). У пацієнтки була пухлина лівої нирки розміром до 4 см, центрального розташування – поряд із магістральними судинами та невелика (2,5-3 см) пухлина правої нирки. Півтора місяця тому ми почали з більш складної лівої нирки, виконавши видалення пухлини зі збереженням нирки. Це було непросто, адже на кожному міліметрі відсічення пухлини можна було пошкодити ниркові судини, що призвело б до втрати органу.

Операція була виконана лапароскопічно – через декілька мініатюрних проколів.А днями ми виконали лапароскопічну резекцію новоутворення правої нирки.

Наша пацієнтка цілком задоволена, почувається добре та готова до виписки.