Лікарі ортопеди - травматологи ЦМКЛ впровадили унікальну методику лікування важких уражень кісткових тканин Masquelet

Сьогодні від від важких травм через війну страждають як військові, так і цивільні. Часто після таких поранень утворюються великі дефекти, які не можуть загорітись самостійно і потребують особливих підходів у лікуванні.

Одне з найскладніших ускладнень – коли питання постає про збір роздробленої кістки,  відновлення її форми та довжини. Це досягається різними методами: апаратами Ілізарова, етапними кістковими пластиками з використанням власних або біосумісних тканин.

У лютому лікарями-ортопедами ЦМКЛ було застосовано унікальну для Сумщини методику Masquelet для лікування 10 см-го  дефекту кістки у пацієнта з вогнепальним пораненням плеча.

Після першочергового   лікування апаратом Ілізарова вдалося виправити вісь кінцівки, проте дефект залишався надто великим і супроводжувався нейротрофічними розладами – пошкодженням нервів, судин, сухожиль. Як наслідок – утворилися рубцеві тканини та заміщення м’яких тканин кістковими.

Для подальшого лікування лікарі ортопедично-травматологічного відділення №2 вперше застосували двоетапний метод лікування великих кісткових дефектів Masquelet:

🔹 Перший етап – створення біологічного каркасу: зона дефекту заміщується кістковим цементом із антибіотиками. Протягом кількох місяців навколо нього формується спеціальна біологічно активна мембрана, яка запобігає утворенню рубцевої тканини та стимулює регенерацію.

🔹 Другий етап – заміщення дефекту кістковим трансплантатом: після видалення цементу в утворений простір було імплантовано біоскло – новітній біоактивний склокерамічний матеріал, а також кістковий алотрансплантат із біосумісного матеріалу.

Далі – фіксація металевою пластиною.

Попереду ще пересадка сухожиль і відновлення нервів. Але головне — найважчий етаппозаду!

Пацієнтові лише 23 — все життя попереду !

Операційна бригада:

Олександр Соболев, Олександр Шако