Ішемічний інсульт являє собою гостру патологію мозкового кровообігу, що призводить до пошкоджень тканин головного мозку. Дане захворювання сьогодні «молодшає» і є однією з головних причин смертності населення, саме тому його лікування і профілактика є дуже важливими питаннями медицини. 

У КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР успішно лікуються пацієнти різного віку з ішемічним інсультом різної складності. Цього місяця до  закладу поступив пацієнт 67 років, з транзиторними (минущими) порушеннями кровообігу мозкової артерії, котрі проявлялись періодичною слабкістю та онімінням у правих кінцівках, порушенням мовлення. Ангіографічне обстеження судин шиї та голови виявило залишковий кровотік, що підтвердило діагноз та необхідність проведення оперативного втручання.  

Пацієнту була проведена кародтидна ендартеректомія (видалення атеросклеротичної бляшки з судини), дане оперативне втручання, як і стентування сонних та хребцевих артерій запобігає розвитку ішемічного інсульту і вже не перший рік успішно впроваджуються нейрохірургами  КНП «Центральна міська клінічна лікарня».

Після видалення атеросклеротичної бляшки пацієнт почуває себе добре, функції організму відновлено, парези та мовні порушення відсутні тому він вже виписаний зі стаціонару.

Операційна бригада: оператор Колесник Володимир, асистенти: Сидоренко Андрій, Шаповал Максим,  анестезіолог Оладько Іван.