Інсультне відділення, як окремий спеціалізований структурний підрозділ почало функціонувати в структурі КНП « ЦМКЛ» СМР з серпня 2024 року в результаті реорганізації інсультного відділення з палатами інтенсивної терапії та неврологічними ліжками.
Відділення є провідним для Сумського регіону, оскільки саме тут вперше в Сумській області почали терапію гострих мозкових інсультів за допомогою сучасних медичних технологій. Системна тромболітична терапія ішемічного інсульту була виконана спеціалістами відділення в 2019 році.
Основний напрямок діяльності – лікуванні гострих порушень мозкового кровообігу різного походження в режимі 24/7; рання реабілітація.
Спеціалізована допомога забезпечується мультидисциплінарною командою досвідчених спеціалістів, які мають високий професійний рівень.
Очолює відділення Олена Михайлівна Кучерявенко .
Відділення обладнано відповідно до профілю, з урахуванням особливих потреб пацієнтів та оснащено сучасним медичним обладнанням та апаратурою , створено комфортні умови перебування.
Лікування гострих порушень мозкового кровообігу проводиться за Європейськими стандартами в основі яких є використання сучасних високотехнологічних методів відновлення кровопостачання мозку:
– відновлення прохідності судин головного мозку шляхом проведення системної тромболітичної терапії;
– відновлення прохідності судин головного мозку за допомогою проведення ендоваскулярних нейроінтервенційних втручань ( механічне видалення тромбу , що спричинив оклюзію великої церебральної судини та гостру ішемію ділянки мозку при ГМІ)
– проведення ендоваскулярних нейроінтервенційних втручань при наявності аномалій розвитку судин головного мозку, що спричинили ГМІ;
За необхідності, лікарями проводиться бриджинг терапія- це поетапне проведення процедури тромболізису та механічного видалення судинного тромба .
При першій процедурі тромб розрихлюється та частково розчиняється за допомогою медикаментів, при другій – видаляється оперативним шляхом. Таке поєднання методик широко використовується в міжнародній практиці і згідно з даними досліджень дає найкращі результати в плані успішності операцій.
Ранній реабілітаційний період для пацієнтів розпочинається з перших хвилин після проведення відновлення кровопостачання мозку, пізній- здійснюється мультидисциплінарною командою спеціалістів в умовах стаціонарного реабілітаційного відділення.