ІНСУЛЬТНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Інсультне відділення з палатами інтенсивної терапії та неврологічними ліжками розпочало свою роботу в 2012 році. У структурі відділення –  60 ліжок, блок палат інтенсивної терапії (stroke unite) на 10 ліжок, оснащений сучасним обладнанням: інфузоматами, моніторами цілодобового нагляду з постійним контролем ЕКГ, сатурації кисню та інших життєвонеобхідних функцій. Палати інтенсивної терапії – з багатофункціональними ліжками, до кожного підведена система оксигенації. В загальних палатах створені сучасні умови для комфортного перебування пацієнтів.

Очолює відділення Кучерявенко Олена Михайлівна – лікар-невролог вищої кваліфікаційної категорії.

Завідувач неврологічного відділення Кучерявенко О. М.

Відділення працює в цілодобовому режимі 24/7 та надає повний спектр допомоги сумчанам і жителям Сумської області з інсультами, гострою та хронічною цереброваскулярною патологією, запальними захворюваннями ЦНС, захворюваннями вегетативної та периферійної нервової системи, екстрапірамідними захворюваннями, наслідками травм, демієлінізуючими захворюваннями, епілепсією та гострими аутоімунними ураженнями.

Фахівці відділення використовують прогресивні методики лікування захворювань. Так, з 2014 року в практику відділення успішно введений метод системної тромболітичної терапії для лікування хворих на ішемічний інсульт. У 2020 році лікування гострого мозкового інсульту стало пріоритетним у Програмі медичних гарантій. Неврологічне відділення повністю відповідає вимогам Національної служби здоров’я для надання кваліфікованої допомоги таким хворим – підготовлений медичний персонал, є можливості для цілодобового проведення нейровізуалізації (при необхідності КТ чи МРТ) та тромболізису. Виконання процедури системного тромболізісу в лікарні дозволило значно зменшити смертність та рівень набуття інвалідності пацієнтів. Ефект лікування хворих залежить від часу, що минув після виникнення перших симптомів інсульту – до початку терапії (max – 4,5 год, проте особливо ефективним є початок лікування в першу годину інсульту). Своєчасна медична допомога в умовах сучасного відділення підвищує ймовірність успішного результату. За кількістю проведених процедур протягом останніх років неврологічне відділення займає лідируючі позиції у державі, а в березні 2020-го – зайняло перше місце в Україні.

Спеціалістами відділення налагоджена тісна співпраця з нейрохірургами лікарні в наданні бриджинг-допомоги хворим на ішемічний інсульт, а саме системний тромболізіс + ендоваскулярна тромбекстракція.

При наданні допомоги хворим фахівці керуються галузевими клінічними протоколами – з урахуванням індивідуальних особливостей перебігу захворювання та наявності інших соматичних хвороб. У відділенні працюють лікарі-консультанти: офтальмолог та психотерапевт. За потребою проводяться консультації суміжних спеціалістів (кардіолога, хірурга, пульмонолога, гінеколога, уролога, ортопеда).

Хворим з перших днів порушення мозкового кровообігу розпочинається рання реабілітація під наглядом лікуючих лікарів, реабілітолога та спеціально навченого персоналу. Також пацієнтам відділення здійснюється комплексне фізіотерапевтичне лікування: електростимуляція, гідромасаж, ЛФК, парафіноозокеритові обертування, ампліпульс, магнітотерапія, озонотерапія та інші види фізичної реабілітації.

Контактний телефон (0542) 701-323.