Протягом багатьох років у КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР була відсутня відповідна протипожежна система, яка могла б забезпечити необхідний рівень безпеки для більш ніж 500 пацієнтів та персоналу, що одночасно перебувають в медичному закладі.  

У 2021 році з міського бюджету заклад отримав кошти, у розмірі 1, 5 млн. грн., з розрахунку на обладнання одного корпусу. В результаті проведення тендерних торгів вдалося зекономити значну суму коштів, на які було обладнано пожежною сигналізацією решту приміщень лікарні. 

Відтепер безпеку пацієнтів КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР забезпечує сучасна протипожежна система, яка включає автоматичну пожежну сигналізацію, що складається з димового, теплового та пожежного сповіщувачів. Система забезпечена аварійним освітленням та акустичною системою, яка інформує звуковим сигналом про надзвичайну ситуацію.

Пульт керування з інформаційним табло, на якому висвітлюється місце задимленості чи загоряння, знаходиться у відділенні екстреної  медичної допомоги. Протипожежна система розміщена в кожному приміщенні закладу, і виводиться на пульт централізованого спостеження пожежної охорони,  що дає змогу термінового реагування та прибуття пожежної бригади.

Наразі, за рахунок коштів, виділених з міського бюджету, лікарня забезпечена не тільки пожежною сигналізацією, а і виконані роботи із встановлення системи захисту від блискавок.

Облаштування протипожежної системи у лікувальному закладі −  запорука безпеки  пацієнтів і персоналу, а установка системи блискавкозахисту – забезпечення стабільності роботи лікарні.