5 травня  в Україні та світі відзначають Всесвітній день гігієни рук. П’ятий день п’ятого місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини.

Аби ще раз нагадати та обговорити важливість гігієни рук в  роботі медичного працівника, відділом інфекційного контролю лікарні  було проведено навчальний  семінар для колективу,  адже руки є однім із основних факторів розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів, знання та дотримання усіх вимог їх гігієни  – одне з головних правил в роботі колективу та прояв поваги до пацієнтів.

Гігієна рук щороку рятує мільйони життів, саме медичні працівники дбають про чистоту рук по-особливому, адже це їхня робоча рутина.

Коли потрібно проводити гігієнічну обробку рук медичному працівнику?

·         до контакту з пацієнтом;

·         до асептичних процедур;

·         після ситуації, що пов’язана із ризиком контакту/контактом з біологічними рідинами;

·         після контакту з пацієнтом;

·         після контакту з об’єктами внутрішнього середовища закладу охорони здоров’я, що перебувають у безпосередній близькості з пацієнтом.

Як правильно мити руки?

Змочіть їх водою, нанесіть достатню кількість мила (щоб покрити всі поверхні рук), ретельно потріть долоні. Далі правою долонею розітріть тильну поверхню лівої кисті, переплітаючи пальці, і навпаки. Потріть долоні з переплетеними пальцями. Складіть пальці у замок та ретельно потріть кінчики. Окремо потріть великі пальці рук. Круговими рухами зімкнутими пальцями потріть одну та другу долоні. Змийте мило під проточною водою. Витріть руки одноразовим рушником.

Також для забезпечення гігієни рук обробляйте їх антисептиком. Засіб потрібно нанести на долоню та ретельно його розподілити, приділяючи особливу увагу обробці шкіри між пальцями. Дайте рукам висохнути. Антисептик на спиртовій основі – найкращий спосіб повсякденної гігієнічної антисептики рук.

Слідкуйте за гігієною своїх рук та будьте здорові!

 

Пам’ятайте, чистота рук – запорука вашого здоров’я!