Вже понад рік у нейрохірургічному відділенні КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР проводяться хірургічні втручання на хребті. Це – складний напрямок оперативних втручань, який був запроваджений Костянтином Попсуйшапкою, доктором медичних наук, ортопедом-травматологом вищої категорії, фахівцем у галузі спінальної хірургії, вихованцем харківської школи вертебрології, який до того ж є провідним науковим співробітником Інституту патології хребта та суглобів ім. Сітенка. 

Плідна співпраця на базі нейрохірургічного відділення принесла вагомі науково-практичні результати та головне – дала можливість мешканцям Сум отримати високоякісну допомогу в галузі спінальної хірургії, не виїжджаючи до Києва чи Харкова. Протягом останніх 20 років технологічні досягнення у хірургії хребта зробили значний крок уперед. Якщо раніше операції на хребті викликали великий страх і виконувались переважно лише в випадках коли не було альтернативного лікування (переломи з неврологією, пухлини, туберкульоз хребта), то тепер все змінилося. Перш за все – за рахунок сучасної передопераційної діагностики (появі високопольних КТ та МРТ), технологічному вдосконаленню металевих конструкцій та покращенню хірургічних навичок лікарів (в тому числі – під час навчання за кордоном). Окрім того, змінився й технічний супровід хірургічних втручань – в практиці роботи використовується С-arm контроль ( у лікарні є сучасна рентген-система – С-дуга), застосовується інтроопераційний нейромоніторинг спинного мозку та корінців, навігаційне обладнання та електронний мікроскоп. Саме технологічний прогрес та вдосконалення хірургічної практики лікарів медичного закладу  зробили такі операції більш безпечними, результативними та доступними для мешканців м. Суми.

За рік від початку проведення операцій на хребті у нейрохірургічному відділенні КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР вже проведено понад 100 хірургічних втручань при різноманітних патологіях – травмах та дегенеративних захворюваннях хребта. Це – результат колективної роботи фахівців нейрохірургічного відділення, обох ортопедично-травматологічних відділень, кафедри хірургії з курсом травматології, а також забезпечення лікарні новітнім обладнанням, що необхідне для операцій такого напрямку.

 

Детальніше про хірургію хребта на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР у інтерв’ю з Костянтином Попсуйшапкою – доктором медичних наук, ортопедом-травматологом вищої категорії, фахівцем у галузі спінальної хірургії.