Ортопедично-травтологічне відділення № 2

  Ортопедично-травматологічне відділення №2 було сформовано у 2012 році в результаті реорганізації ортопедичної служби лікарні. З 2020 року ліжковий фонд  складає 25 ліжок (15 – ортопедичних та 10 -травматологічних).  Очолює колектив відділення Барабан Юрій Антонович – лікар ортопед-травматолог вищої кваліфікаційної категорії. У відділенні працюють лікарі ортопедо-травматологи: Томенко Анатолій Михайлович (вища категорія), Ступін Олексій Борисович (перша категорія) та Соболєв Олександр Юрійович (вища категорія). Спеціалісти пройшли стажування у клініках Харкова, Києва, Донецька, Запоріжжя, Дніпра; стажувалися за методиками АО СИНТЕЗ (Швейцарія) – остеосинтез, Прага (Чехія) – ендопротезування.

Завідувач відділення Барабан Юрій Антонович

Перебування  хворих у відділенні полегшується завдяки комфортним палатам та увазі кваліфікованого персоналу. Роботу сестринського колективу організовує  старша сестра медична – Гаркава Оксана Василівна.

У відділенні надається планова та невідкладна спеціалізована допомога пацієнтам з травмами та захворюваннями опорно-рухового апарату. Для цього системно впроваджуються сучасні технології обстеження та лікування пацієнтів.

Застосовується методика «стабільно-функціонального остеосинтезу». При переломах довгих трубчастих кісток оперативні втручання проводяться, як пластинами DSP,  так і сучасними пластинами із кутовою стабільністю LCP – згідно стандартів лікування Європейської Асоціації Остеосинтеза. Також лікарі відділення одні з перших в області освоїли методики «Блокуючого інтрамедулярного остеосинтеза» (БІОС) – при переломах кісток стегна, гомілки, плеча.

Впроваджені технології мініінвазивної хірургії – артроскопічні діагностично-лікувальні операції на колінному, гомілково-ступневому, плечовому суглобах, вперше в області – шов меніска колінного суглобу. Виконується радіохвильова абляція пошкоджених тканин.

Завдяки придбаному у 2015 році сучасному рентгеноскопічному апарату (С- дуга, електронно-оптичний перетворювач), вперше в області впроваджені оперативні втручання з інтраопераційним рентгеноскопічним та рентгенконтролем та досягнуто вправлення на операційному столі, що дає змогу в момент операції усунути зміщення уламків кісток та проконтролювати правильність накладання металевих конструкцій. Такі оперативні втручання є менш травматичні, час перебування під наркозом значно зменшується, а післяопераційне відновлення проходить значно швидше.

Впроваджена транспедікулярна фіксація системою «МОСТ»  – при переломі поперекового відділу хребта, що дозволяє прискорити вертикалізацію хворого та усуває фіксацію в післяопераційному періоді гіпсовим корсетом.

Також проводяться оперативні втручання при травмі та захворюванні суглобів – коригуючі остеотомії кінцівок, реконструктивно-відновлювальні операції при статичних деформаціях стоп, що дозволяє вирівняти анатомічні вісі кінцівок, раціоналізувати навантаження на ушкоджені суглоби.

При переломах шийки стегна, що у похилих людей є значним інвалідізуючим фактором, застосовується остеосинтез пластинами DHS, канюльованими гвинтами.

Впроваджено вперше в області «Біполярне цементне ендопротезування голівки стегна кульшового суглобу системою Doubl cap, що дозволяє ранню ходу та самообслуговування хворих.

При дегенеративних захворюваннях суглобів виконуються тотальне безцементне та цементне ендопротезування кульшових суглобів протезом « Депью» із збільшеним радіусом головки стегна, ендопротези підбираються з урахуванням анатомічних особливостей хворого.

Значний обсяг при лікуванні переломів займає метод апаратної фіксації переломів. Проводиться фіксація в апаратах зовнішньої стрижневої фіксації, компресійно-дістракційний остеосинтез за Ілізаровим, довготривала корекція уламків в апараті, усунення контрактури суглобів.

Застосовано введення препаратів «протезів синовіальної рідини» (RegenFlex, Reviscon) внутрішньо суглобово при деформуючих артрозах великих суглобів.

Впроваджено PRP та PRF терапію (вперше в ортопедичній практиці в області), застосовано пластику дефектів кісток штучною кісткою: кортикально-губчастий гранулят «ОМС-А-КГГ», дефектів сухожилок та м’язів – лавсановими сітками.

У відділенні  також приділяється увага комплексному лікуванню та реабілітації хворих з патологією опорно-рухової системи. Застосовуються методи фізіомедикаментозного лікування, лікувальні блокади суглобів, хребта, також –  методики мануальної терапії, кінезотерапії, голкорефлексотерапії.