Сучасні операції на суставах – стали звичними а нашій лікарні

Сучасні операції на суглобах – методика free hand
Артроскопічні втручання на суглобах вже стали звичною справою для ортопедів-травматологів лікарні. На відміну від традиційних відкритих методів хірургічного лікування, артроскопія проводиться із застосуванням сучасного обладнання – артроскопа (оптична система, що складається з лінз, освітлювальних приладів та мікрокамери). Артроскоп «запускається» через невеликий розріз (діаметром менше 5 мм) та дозволяє виявити пошкодження. А за допомогою хірургічних інструментів, які вводяться через другий розріз, проводиться необхідне втручання (приміром, при ушкодженні зв’язок). Складні випадки для спеціалістів – не проблема, адже при ушкодженні зв’язок вони освоїли сучасні методики артроскопічної аутопластики. Одна із них – free hand («вільна рука»), яка в подальшому виключає міграцію гвинтів.
Нещодавно таке втручання було виконано молодому чоловікові – футболісту, який влітку отримав травму. При обстеженні у нього виявили серйозні комбіновані ушкодження.
– Коли ми «зайшли» в суглоб – побачили, що хрящ повністю пошкоджений, хрестоподібна зв’язка розірвана, меніск не тільки розірваний, а ще й вивихнутий, – розповідає завідувач ортопедично-травматологічним відділенням №2 Юрій Барабан. – Ось така була картина. Ми разом з колегами Олегом Ткаченко та Артуром Красненко провели санацію меніску та виконали аутопластику за новою методикою – free hand (с кріпленням, гвинтами).
В результаті стабілізували спортсмену суглоб. Коли все добре загоється – він знову буде бігати! Середній період реабілітації після пластики хрестоподібної зв’язки триває до трьох місяців. До занять спортом можна повертатися вже через п’ять місяців.