Видалення каменів в обох нирках

За одне втручанняповне звільнення від каменів в обох нирках

 

Коралоподібні камені в ниркаходин із найважчих проявів сечокамяної хвороби, коли камінь виростає до розмірів ниркової миски, утворюючи практично її зліпок. Уявляєте, що від них можна звільнитися через один мініатюрний прокол на шкірі? Так, це реально зробити за допомогою сучасного методу, який називається перкутанна нефролітотрипсія.

Особливістю даної операції є її малоінвазивністькамені руйнуються спеціальним інструментом (літотриптором) та видаляються через невеликий прокол на шкірі, із завданням мінімальної травматизації тканинам, – розповідає завідувач відділенням урології КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Юрій Кудрявцев. – Окрім того, слід відзначити малу тривалість стаціонарного лікування пацієнта та низьку вірогідність ускладнень.

 

Нещодавно команда урологівхірургів в ході одного втручання видалила хворій жінці відразу камені в обох нирках. Як правило, такі операції в більшості клінік виконуються поетапноспочатку на одній нирці, а згодом вже на іншій. Проте в деяких випадкахколи вправні спеціалісти швидко справляються с проблемою на одному органі (відсутні кровотеча, запалення та можливі ускладнення) – вони переходять на інший бік.

 

Так було і цього разуконкременти були видалені за допомогою черезшкірної нефролітотрипсії з обох боків, – продовжує Юрій Кудрявцев. – На одній нирці втручання тривало 25 хвилин, на іншійприблизно стільки ж. Із переустановленням обладнання, на що пішло хвилин десять, ми вклалися в годину. В результаті за одне втручання (що важливоодин наркоз) нам вдалося досягти повного звільнення від каменів на обох нирках. Дякувати Богу, обійшлось без ускладнень.

 

Пацієнтка задоволена!