З 15 листопада на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР відкрито ЛОР – відділення, у якому мешканці міста Суми та області можуть отримати консервативне, а також хірургічне лікування захворювань і патологій ЛОР – органів. У відділенні працюють: 🔹Кузнецов Ігор Віталійович – лікар – отоларинголог вищої категорії, завідувач відділення 🔹Киричок Денис Валерійович – лікар – отоларинголог вищої категорії 🔹 Прийменко Олександр Сергійович – лікар – ординатор 🔹 Юлія Гурін – медична сестра 🔹 Наталія Колосок – молодша медична сестра У разі необхідності до ЛОР – відділення можна потрапити за направленням від сімейного або лікуючого лікаря – отоларинголога поліклінічних відділень №1, № 2 Контактні номери для попереднього запису: Поліклінічне відділення № 1 (вул. 20 років Перемоги, 13) : + 38 (0542) – 701 – 335 📞 Поліклінічне відділення № 2 ( вул. Привокзальна, 31) : + 38 (0542) – 701 – 253 📞
Гліобластома не має чітких меж, стрімко розростається, стискає своїм обсягом головний мозок і проростає в його тканини. Результатом агресивного зростання гліобластоми є незворотне руйнування головного мозку.
Саме гліобластома стала причиною порушення координації, інтенсивного головного болю та неадекватного стану у пацієнта, що поступив до нейрохірургічного відділення КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР у жовтні поточного року. Після проведення МРТ лобної долі в різних проекціях діагноз підтвердився, і хворому було проведене оперативне втручання: кістково-пластична трепанація черепа, видалення внутрішньомозкової гліальної пухлини правої лобної долі.
Операція пройшла успішно, якість життя відновлена, а саме – нормалізована координація рухів та поведінка, пацієнт почувається добре та готується до виписки.
У разі виникнення нейрохірургічної патології, що часто є реальною загрозою не тільки для здоров’я, а і життя, пацієнти можуть звернутися до КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР та отримати висококваліфіковану, якісну та своєчасну медичну допомогу.
Командою ортопедично – травматологічного відділення № 2 КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР на чолі з ведучим хірургом Барабан Юрієм Антоновичем було проведено перші в області операції з ендопротезування суглобів французькими протезами фірми «Еволютіс», які вважаються одними з кращих рішень для проведення такого виду протезування, і лише нещодавно розпочали використовуватися в Україні.
Хірургами відділення вже проведено три операції зі встановлення ендопротезів такого рівня:
• тотальне ендопротезування колінного суглоба французьким протезом фірми «Еволютіс» з рухливою тібіальною платформою, що дає можливість в достатньому обсязі покращити рухи пацієнта та сприяє швидкій реабілітації
• тотальне ендопротезування кульшового суглоба протезом «Еволютіс», що визначається як Double Mobility – подвійна рухливість. Даний протез запобігає такому небезпечному ускладненню, як звих ендопротезу. Завдяки Double Mobility системі, навантаження розподіляється рівномірно,що дає пацієнту швидше одужати та пересуватися без милиць
• ревізійне ендопротезування – заміна раніше встановленого штучного суглоба пацієнту, в якого розвинулося запалення, через що попередній протез було вилучено та встановлено тимчасовий спейсер для боротьби з інфекцією і загоєння. Після встановлення спейсеру, вже за 2 місяці його було видалено та встановлено ревізійний ендопротез.
Операції з ендопротезування було проведено на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР командою ортопедично – травматологічного відділення № 2: ведучим хірургом Барабаном Ю. А, хірургами – асистентами Соболевим О. Ю., Ступіним О. Б., анестезіологом Білінською М. Р., анестезистом Гусєвою Аліною та операційною сестрою Заїкіною Вітою
КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР приєднується до місячника паліативної та хоспісної допомоги, який цього року проходить під гаслом « Нікого не залишати позаду – забезпечити рівність у доступі до паліативної допомоги».
Як окрему галузь медицини Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запровадила паліативну допомогу в 1982 році, з 2020 року такий вид допомоги надається КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР . Спочатку паліативну допомогу визначали як догляд за людиною в останні дні його життя, сьогодні найбільш широко застосовується таке визначення:
Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним (смертельним) захворюванням і членів його сім’ї, шляхом попередження і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню (оцінкою) виникаючих проблем і проведення адекватних лікувальних заходів (при больовому синдромі та інших порушеннях життєдіяльності), а також надання психосоціальної та моральної підтримки.
Мета місячника паліативної та хоспісної допомоги полягає у підвищенні інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів, сприяння у створенні умов для того, щоб люди могли висловити свої думки про проблему; підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, що мають невиліковні захворювання та членів їх сімей; сприяння становленню і розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати і розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги в усьому світі.
З серпня 2021 року на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР за підтримки програми «Велике будівництво» та відповідно до останніх вимог НСЗУ було відкрите відділення екстреної медичної допомоги, завданнями якого є цілодобове забезпечення організаційних, діагностичних та лікувальних заходів, спрямованих на врятування і збереження життя людини у невідкладному стані та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я. Для успішної роботи відділення були проведені ремонтні роботи, розширено приміщення, закуплене нове обладнання та облаштовано всі необхідні кабінети: • Рентген кабінет, який дає змогу екстрено зробити рентгенівські знімки та діагностувати захворювання, обрати правильне лікування для пацієнта • Кабінет комп’ютерної томографії для проведення досліджень на предмет інсультів головного мозку, що особливо важливо, адже саме на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР знаходиться центр церебро-васкулярної та серцево-судинної патології, і всіх пацієнтів з інсультами, інфарктами та іншою ургентною патологыэю доставляють саме сюди. • Мала операційна зала для невеликих оперативних втручань, що дає змогу проводити нескладні операції у відділенні і не витрачати час на транспортування пацієнтів до операційних блоків • Маніпуляційний кабінет, в якому є все необхідне обладнання та ліки для надання медичної допомоги хворим • Діагностична ургентна лабораторія, що дає змогу проводити необхідні лабораторні дослідження 24/7 • Реанімаційні та діагностичні палати, в яких хворі знаходяться під постійним наглядом персоналу відділення Вже четвертий місяць відділення екстреної медичної допомоги КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР успішно працює – надає невідкладну медичну допомогу до 200 пацієнтам щодня, всім, хто доставляється швидкою, прибуває за направленнями від сімейного лікаря або звертається самостійно. Детальніше про роботу відділення, успіхи та подальші плани з удосконалення надання медичної допомоги у сюжеті з лікарями закладу:
Більше, ніж 30 років КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР потерпала від проблеми відсутності якісного освітлення на території медичного закладу. Проблема приносила багато незручностей, адже частина пацієнтів доставляється вночі, до того ж, територія закладу досить простора, з широкою інфраструктурою, тому її освітлення було просто необхідним. Під кінець цього року, шляхом залучення депутатських коштів, лікарня нарешті отримала повноцінне освітлення на території, завдяки чому пересування пацієнтів та персоналу у темний час доби стало не тільки зручним, а й безпечним, що є важливими умовами функціонування лікувального закладу.