Archive: 28.10.2021

Медицина світового рівня

Вже понад рік у нейрохірургічному відділенні КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР проводяться хірургічні втручання на хребті. Це – складний напрямок оперативних втручань, який був запроваджений Костянтином Попсуйшапкою, доктором медичних наук, ортопедом-травматологом вищої категорії, фахівцем у галузі спінальної хірургії, вихованцем харківської школи вертебрології, який до того ж є провідним науковим співробітником Інституту патології хребта та суглобів ім. Сітенка. 

Плідна співпраця на базі нейрохірургічного відділення принесла вагомі науково-практичні результати та головне – дала можливість мешканцям Сум отримати високоякісну допомогу в галузі спінальної хірургії, не виїжджаючи до Києва чи Харкова. Протягом останніх 20 років технологічні досягнення у хірургії хребта зробили значний крок уперед. Якщо раніше операції на хребті викликали великий страх і виконувались переважно лише в випадках коли не було альтернативного лікування (переломи з неврологією, пухлини, туберкульоз хребта), то тепер все змінилося. Перш за все – за рахунок сучасної передопераційної діагностики (появі високопольних КТ та МРТ), технологічному вдосконаленню металевих конструкцій та покращенню хірургічних навичок лікарів (в тому числі – під час навчання за кордоном). Окрім того, змінився й технічний супровід хірургічних втручань – в практиці роботи використовується С-arm контроль ( у лікарні є сучасна рентген-система – С-дуга), застосовується інтроопераційний нейромоніторинг спинного мозку та корінців, навігаційне обладнання та електронний мікроскоп. Саме технологічний прогрес та вдосконалення хірургічної практики лікарів медичного закладу  зробили такі операції більш безпечними, результативними та доступними для мешканців м. Суми.

За рік від початку проведення операцій на хребті у нейрохірургічному відділенні КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР вже проведено понад 100 хірургічних втручань при різноманітних патологіях – травмах та дегенеративних захворюваннях хребта. Це – результат колективної роботи фахівців нейрохірургічного відділення, обох ортопедично-травматологічних відділень, кафедри хірургії з курсом травматології, а також забезпечення лікарні новітнім обладнанням, що необхідне для операцій такого напрямку.

 

Детальніше про хірургію хребта на базі КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР у інтерв’ю з Костянтином Попсуйшапкою – доктором медичних наук, ортопедом-травматологом вищої категорії, фахівцем у галузі спінальної хірургії.

Нова протипожежна система – запорука безпеки пацієнтів

Протягом багатьох років у КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР була відсутня відповідна протипожежна система, яка могла б забезпечити необхідний рівень безпеки для більш ніж 500 пацієнтів та персоналу, що одночасно перебувають в медичному закладі.  

У 2021 році з міського бюджету заклад отримав кошти, у розмірі 1, 5 млн. грн., з розрахунку на обладнання одного корпусу. В результаті проведення тендерних торгів вдалося зекономити значну суму коштів, на які було обладнано пожежною сигналізацією решту приміщень лікарні. 

Відтепер безпеку пацієнтів КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР забезпечує сучасна протипожежна система, яка включає автоматичну пожежну сигналізацію, що складається з димового, теплового та пожежного сповіщувачів. Система забезпечена аварійним освітленням та акустичною системою, яка інформує звуковим сигналом про надзвичайну ситуацію.

Пульт керування з інформаційним табло, на якому висвітлюється місце задимленості чи загоряння, знаходиться у відділенні екстреної  медичної допомоги. Протипожежна система розміщена в кожному приміщенні закладу, і виводиться на пульт централізованого спостеження пожежної охорони,  що дає змогу термінового реагування та прибуття пожежної бригади.

Наразі, за рахунок коштів, виділених з міського бюджету, лікарня забезпечена не тільки пожежною сигналізацією, а і виконані роботи із встановлення системи захисту від блискавок.

Облаштування протипожежної системи у лікувальному закладі −  запорука безпеки  пацієнтів і персоналу, а установка системи блискавкозахисту – забезпечення стабільності роботи лікарні.

COVID-відделення та ситуація з захворюваністю

Оскільки ситуація захворюваності на COVID-19 в м. Суми погіршується, населення не дотримується протиепідеміологічних норм, а лікувальні місця, які були розраховані на першу хвилю захворюваності вже вичерпано,  Міністерством охорони здоров’я  було прийнято рішення розгорнути додаткові ліжка  у закладах, визначених як лікарні другої хвилі.  

З 20 жовтня на базі КНП «Сумська міська клінічна лікарня» СМР запрацювало нове інфекційне-відділення на 50 ліжок, яке особливе тим,  що забезпечує комплексне лікування  пацієнтів, які, окрім коронавірусної інфекції, мають супутні ургентні захворювання.  Для лікування таких пацієнтів створена спеціальна міждисциплінарна команда лікарів. 

Наразі, у відділенні вже перебуває більше, ніж 40 пацієнтів, серед яких хворі з інфарктами, інсультами та пацієнти, що мають ковід у сполученні з іншою важкою патологією. 

Детальніше про COVID-відділення КНП «Сумська міська клінічна лікарня» СМР та ситуацію з захворюваністю у інтерв’ю Світлани Крячко – медичного директора та Наталії Любченко – завідуючої інфекційним відділенням.

Всесвітній день психічного здоров’я

10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я, покликаний підвищити рівень обізнаності суспільства про проблеми психічного здоров’я та мобілізувати зусилля на його підтримку. 

 «Всесвітній день психічного здоров’я – привід об’єднати зусилля світової спільноти і почати заповнювати дефіцит уваги до питань психічного здоров’я. Ми вже відзначаємо негативний вплив пандемії на психічне здоров’я населення, і дана ситуація, як очікується, буде тільки посилюватися. Якщо ми вже сьогодні не візьмемо на себе серйозні зобов’язання щодо нарощування обсягу ресурсів, що виділяються на потреби охорони психічного здоров’я, це матиме далекосяжні наслідки для здоров’я, суспільства і економіки» – зазначив Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейесус. 

За даними ВООЗ, від психічних розладів страждають майже 1 мільярд людей у світі, в Україні з психічними розладами  живуть вісім мільйонів громадян. За період пандемії проблема лише загострюється.

Щоб вберегти себе, своїх близьких або колег, важливо вміти розпізнавати перші ознаки розвитку психічних порушень. За інформацією ДУ «Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України», до сигналів, які потребують уваги, відносяться:

  • тривале порушення сну  

  • істотне зниження настрою

  • стійкі нав’язливі думки

  • втрата інтересу та задоволення від справ і дозвілля

Наше здоров’я, в тому числі й психічне, в першу чергу залежить саме від нас.  Тому важливо дбати про нього завчасно. Для підтримки свого психічного здоров’я варто:

  • обрати хобі та розвивати його

  • забезпечити необхідну кількість та якість сну

  • займатися фізичними навантаженнями  (важливо обрати вид спорту, який буде подобатися, а не виснажувати вас) 

  • спілкуватися з цікавими людьми

  • медитувати та відпочивати

  • не перенавантажувати себе роботою

  • унакати токсичних відносин

Серед ознак доброго психічного здоров’я виділяють:

  • здатність долати щоденні стреси та вирішувати проблеми

  • продуктивність та ефективність праці

  • можливість рости та розвиватися

  • інтерес щодо інших людей і спільноти

  • відчуття якості життя

У разі виявлення  ознак погіршення емоційного стану, бажано звернутися до спеціаліста, а саме психолога або психотерапевта.

В Центральній міській клінічній лікарні м. Суми веде прийом лікар психотерапевт – вищої категорії Лимаренко Яніна Володимирівна.  

Записатися на консультацію до психотерапевта, без направлення,  можливо через реєстратуру 

за номером:  (0542) – 701 – 335 

Ми турбуємося про Вас! Не гайте дорогоцінний час, своєчасно піклуйтеся про своє здоров’я!

 

Наша лікарня в ТОП 10

Центральна міська клінічна лікарня Сумської міської ради увійшла до ТОП – 10 кращих закладів вторинної медичної допомоги за версією Public Health 2021!
Заклад отримав всеукраїнську відзнаку та посів четверте місце серед більш ніж 280 учасників заходу. Експерти оцінювали учасників зі всієї країни за трьома критеріями: фінансовий менеджмент, розвиток підприємства і клієнтський сервіс. Всі претенденти на нагороду пройшли процедуру подання необхідної інформації про медичний заклад, після перевірки, для уникнення впливу інтересів, члени журі обирали переможців за кодами ЄДРПОУ, що забезпечило чесний рейтинг переможців.
Отримана нагорода є цінною відзнакою ефективної роботи всієї адміністрації Центральної міської клінічної лікарні м. Суми. Дякуємо!

З 1 ЖОВТНЯ РЕІМБУРСАЦІЮ ІНСУЛІНІВ АДМІНІСТРУВАТИМЕ НСЗУ

Необхідність змін та встановлення  чітких і зрозумілих правил програми реімбурсації як для пацієнтів і лікарів, так і для виробників та дистриб’юторів інсуліну є очевидною. Національна служба здоров’я стане єдиним платником за програмою. Усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник НСЗУ, як це зараз відбувається з програмою  «Доступні ліки»

З 1 жовтня і до кінця року на програму виділено 660 млн  грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно – за умови запровадження та дотримання певних чітких правил. 

Відповідно, алгоритм дій лікаря-ендокринолога та маршрут пацієнта до безоплатного інсуліну дещо зміниться. 

Отже, що потрібно знати пацієнтам. 

  1.  Держава гарантує пацієнтам з цукровим діабетом доступ до базового лікування інсулінами. Базове лікування – це можливість для пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, отримати необхідну форму препаратів інсуліну, згідно категорії та стану пацієнта – безоплатно.
  2. Рецепт на препарати інсуліну стає електронним. За е-рецептом пацієнт отримує інсулін або безоплатно, або з невеликою доплатою. Електронний рецепт дійсний на всій території України. 
  3. Щоб отримати електронний рецепт з 1 жовтня, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування. В якому ендокринолог фіксує в діагноз  із визначенням типу та дозування інсуліну. Такий план складає ендокринолог. Тому варто відвідати ендокринолога, щоб лікар створив індивідуальний план в електронній системі охорони здоров’я. 
  4.  До речі, в подальшому електронний рецепт зможе також виписати і семейний лікар або лікарка. Тому тим, хто ще не обрав лікаря, який надає первинну медичну допомогу, потрібно це зробити вже зараз.
  5. Зверніть увагу, сімейний лікар виписує електронний рецепт відповідно до плану лікування, який складено ендокринологом. Змінити призначення ендокринолога сімейний лікар не зможе. Тому при закінченні кількості інсуліну за планом лікування сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно. Це сприятиме кращому доступу до потрібних лікарських засобів.

Інсуліни. Відеороз’яснення від НСЗУ

За інформацією прес-служби МОЗ


http://www.medycyna.sm.gov.ua/index.php/uk/2778-reimbursacya-insuliniv